Франція є визнаним центром високої моди й найпрестижніших міжнародних кінофестивалів. Сучасна освіта у Франції формувалася протягом останніх двох століть і займає передові позиції в світі. Навчання у Франції – це чудова можливість для іноземців отримати освіту високого рівня за цілком прийнятною вартістю. У Франції переважають державні навчальні заклади. Французькі університети займають доволі високі позиції в світових рейтингах, завдяки чому французький диплом високо цінується й дозволяє досягти успіху в кар'єрі не тільки у франкомовних, але й в інших країнах світу.
Навчання у Франції відокремлюється яскраво вираженою національною специфікою. Тут своя особлива система дипломів і наукових ступенів. Вища освіта у Франції характеризується тим, що виші у цій країні поділяються переважно на два типи: університети та вищі школи.
За обраними параметрами немає доступних пропозицій
Вступні вимоги
При вступі до французького університету іноземному абітурієнту немає потреби складати іспити. Навчання у Франції можливе й англійською мовою, але не у всіх закладах, а переважно у приватних школах. Тому, одним з обов'язкових документів під час вступу, крім атестата про повну загальну середню освіту, є сертифікат, що підтверджує добре володіння французькою мовою (DALF, TEF, TCF). Також на момент вступу абітурієнту має виповнитися 18 років. Щоб не втрачати рік, можна поступити на 1-й курс в університет своєї країни, після чого знову подавати документи на 1-й курс вже у Франції. У цьому випадку замість шкільного атестата абітурієнт надсилає довідку про результати екзаменаційної сесії. А ось для того, щоб вступити до вищої школи, доведеться складати іспити. Крім того, в деяких школах передбачені ще й творчі конкурси.
Види програм
Галузями, що займають лідерські позиції у вищій освіті Франції за всіма параметрами є: виноробство, косметологія, а також рекреаційний та ресторанний бізнес. Крім того, популярними залишаються спеціальності, які стосуються юриспруденції, економіки та соціальних наук. Програми французьких вишів характеризуються вираженою практичною орієнтацією. Вища освіта у Франції передбачає виробничі стажування, що дає можливість студенту вийти зі стін навчального закладу універсальним фахівцем, який вміє застосовувати набуті знання й навички на практиці.
Програми підготовки. Програм для підготовки до здобуття вищої освіти у Франції практично немає. По суті, базова підготовка, отримана на молодших курсах вітчизняного університету, є альтернативою таким програмами. Абітурієнти, які готуються до вступу в університети, можуть записатися на курси інтенсивної французької або англійської мови, які легко знайти у будь-якому великому місті Франції.
Бакалаврат. Освіта у Франції не передбачає бакалаврських програм у тій формі, в якій вони пропонуються більшістю європейських вишів. Бакалавром у Франції вважають випускника середньої школи, що успішно склав/ла атестаційні іспити. Для того щоб стати володарем диплома про вищу освіту у Франції, варто пройти 2 роки навчання за програмами першого рівня, отримати проміжний диплом і продовжити 2 роки навчання за програмами другої рівня, де вже після першого року у студента буде можливість отримати диплом ліцензіата, який можна вважати еквівалентом українського диплома спеціаліста.
Магістратура. Програма навчання у Франції другого року другого освітнього рівня завершується видачею магістерського диплому та присвоєнням відповідного ступеня (Maitrise). Такі програми є й в університетах, і у вищих школах. Магістерський диплом є підтвердженням завершеної вищої освіти у будь-якій країні світу.
МВА. Навчання у Франції на таких програмах також є доволі своєрідним. Програми підготовки фахівців ділового адміністрування у Франції є міжнародного та національного зразка. Ті та інші розраховані на 1-2 роки навчання. Франкомовні програми DESS-CAAE є безкоштовними, а міжнародні пропонуються англійською мовою й коштують від 10 до 35 тис. євро на рік.
Післядипломні програми. Ці програми третього рівня розраховані на 2 роки. Вони майже не відрізняються від програм Post-Maitrise, за винятком того, що студенти, які поступово перейшли на третій рівень після отримання магістерського ступеня, ще й проходять стажування на підприємствах за своїм фахом, а слухачам післядипломної програми можна продовжувати працювати там, де вони мають намір просунутися вгору кар'єрними сходами.