Іван та Петро, 15 та 21 рік
5,0/5
Название учебного учреждения: ILSC, Toronto
Расположение: Торонто, Онтарио, Канада

Що найбільше запам'яталось під час подорожі?

Іван: чисті вулиці, доброзичливість оточуючих, Ніагарський водоспад, велика кількість зелених насаджень, доброзичливість людей, красиві краєвиди.
Петро: великий мегаполіс, поїздки до школи (45-55 хвилин в один бік), спека (як на вулиці, так і в кімнаті ), Ніагарський водоспад.

 

Розкажіть про заняття, проживання та харчування: що влаштоване належним чином, а що не сподобалося?

Іван: Щодо Торонто, то заняття стандартні, сім'я не надто доброзичлива, у кімнаті деколи присутня підвищена температура, харчування було порційним, інколи порції були маленькі, пропонували харчуватися у місті, не пропонували культурної програми на вихідні. А у Ванкувері сім'я: позитивне ставлення, пропонували прогулянки на вихідні, забезпечили мило, рушниками, безкоштовно відвезли у аеропорт о 5:00-ій ранку, особливо сподобались заняття, які проводив David Fulerton, харчування повноцінне.
Петро: Заняття – перші два заняття розпочиналися о 9.00 і тривали до 12.00 (з перервою у 15 хвилин протягом цього часу). Ці заняття були цікавими, включали ігри, дискусії, читання та обговорення текстів, за період в два тижні мав 3 тести та твір. Вчитель була весела, доброзичлива, енергійна. Третє розпочиналось о 13.00 і тривало до 14.30. На цих заняттях ми мали дискусії на відсторонені теми (глобальне потепління, виховання, забобони, стареотипи). Було нудновато, але в цілому не погано. Проживання – я проживав в сім'ї італійських емігрантів (Joe та Sylvia Alicata) у районі переважно населеному індусами та представниками негроїдної раси. Дорога до школи в середньому займала 45-55 хвилин в один бік. Включно зі мною в домі проживало 5 студентів та 2 власники дому (Host Family). Я і частина студентів проживали на другому поверсі, власники будинку на першому, а частина студентів у підвалі. На другому поверсі стояла жахлива спека та духота, кімната охолоджувалась до комфортної температури лише о 4-5 годині ранку. Система кондиціонування розташовувалась у підвалі, тому там було прохолодно, а часом, навіть холодно. На першому поверсі температура була комфортною. Ванна кімната розташовувалась у підвалі. З водою та її температурою проблем не було. Туалетний папір та мило були відсутніми, не кажучи вже про рушники. Кошик для паперу у туалеті за два тижні не прибирали, в результаті на 10 день він був переповнений. Господарка забороняла прати білизну та шкарпетки вручну, та закликала до загального прання у машинці раз на тиждень для всіх студентів. Конфліктів з іншими студентами та власниками помешкання не мав. Оскільки я повнолітній, то не мав обмежень у часі і міг повертатись в будинок коли мені заманеться. Харчування – на сніданок я мав вибір між тостами та сухими сніданками, в перші дні був вибір з різних видів, але на наступні залишились лише кукурудзяні пластівці без смаку. Обід складався з сендвіча, деколи з бананом. На вечерю кожного дня страви мінялись, були смачними проте не великі порції. З напоїв була вода з-під крану та чай. Господарі радили харчуватись у місті на вихідні... проте, не охоче готували сендвічі і вечерю при відхиленні їх пропозиції. На другий тиждень на холодильнику з'явилась листівка з попередженням про те, що якщо хтось візьме з холодильника щось окрім молока на сніданок чи сендвічів на обід, то буде оголошений крадієм та негайно висиленим з помешкання (можливо, у господарів були випадки з іншими студентами, але я почував себе вкрай неприємно з цього приводу).

 Іван та Петро, 15 та 21 рікІван та Петро, 15 та 21 рікІван та Петро, 15 та 21 рік

Які розваги та екскурсії було включено в программу? Які з них сподобалися найбільше?

Іван: в Торонто екскурсії по бажанню, по місто з іншими учнями школи. В Ванкувері екскурсії по бажанню, по місто з іншими учнями школи.

Петро: було багато екскурсій до США на час мого перебування в Торонто, а екскурсії по Канаді пропонувалися на інші дати. Була можливість відвідати Ніагарський водоспад та парк розваг неподалік Торонто. Були місцеві розваги типу йоги... але я ними не надто цікавився. Ніагарський водоспад відвідав з братом самостійно. Досить зручним для відвідування визначних місць є використання city-pass.

 

Що хочете порадити майбутнім учням цієї школи?

Іван: висловлювати більше умов для вибору сім'ї, приїжджати на початок навчального місяця і більше, ніж на 3 тижні.
Петро: Я був два тижні в Торонто і два в Ванкувері. Це не надто зручно з точки зору проїзного білету в місті (одноразові або місячні), сім-карти та навчальної програми (сесія триває 1 місяць). Зазделегідь подумати щодо покупки city-pass та проїзного квитку. Якби не сім'я, в якої я мешкав, то все супер.

 

Схожі статті
Дивитись все