Отримати освіту в Німеччині — бажана мета для багатьох міжнародних студентів, але досягають її далеко не всі.
Ми поспілкувались з нашим студентом Володимиром Демченко чому він обрав навчання в Німеччині, як він скоротив собі суму оплати за навчання в 2 рази і що найбільше здивувало в університеті Jacobs University Bremen.
Чому Німеччина?
Це був 2017 рік, на 4-му курсі бакалаврату я визначився, що хочу продовжувати навчання в сфері логістики. Тоді я працював молодшим аналітиком в консалтинговій компанії, яка працювала з транспортними компаніями і я розумів, що мені дуже подобається ця сфера і шукав виш за кордоном, щоб вивчати логістику. Оскільки Німеччина — країна з найкращою логістикою в світі я почав шукати університети конкретно тут.
Як обирали університет, чи були стипендії?
Мені попався чудовий варіант — Якобс Університет в Бремені. Ми працювали з фахівцями Карандаша і вони мені його порадили.
Входить у 25% кращих університетів світу (рейтинг TIMES HIGHER EDUCATION THE WORLD UNIVERSITY RANKINGS 2020)
Що стосується стипендій — їх не було в класичному розумінні слова "стипендія", були гранти, які покривали якусь частину вартості навчання і один з таких грантів я отримав. Мені покрили половину вартості — €10000. Цю суму відняли від вартості навчання.
Що потрібно зробити для отримання стипендії?
Я писав мотиваційний лист. В принципі це все, що від мене вимагалося. Хоча мої колеги, однокурсники, вони отримували і інші стипендії, але там були свої деталі.
Чим відрізняється навчання в Німеччині?
Здивувала адекватність викладачів і адміністрації. Коли ти їдеш з України й українського університету, приїжджаєш до Німеччини і на першій вечірці ти п'єш пиво з викладачем. Більшість магістрів там дорослі люди, тому це можливо. Але сам факт, що ти п'єш пиво з викладачем скорочує дистанцію. І так було по суті протягом 2 років. Викладач і студент — це не бог і раб, а колега і колега. Вони працюють разом, щоб студенти стали краще розуміти предмет, стали кращими професіоналами.
"У Німеччині все розслаблені, всі хочуть просто знайти гарну роботу, влаштуватися і спокійно жити ".
Важко було вчитися? Складніше ніж в Україні?
Я б сказав, що легше набагато. В Україні, хоч і рівень освіти нижче, але рівень людей, з якими я вчився, був набагато вищий і всі один одному гризли горлянки. Рівень амбіцій був величезний і в Україні було вчитися набагато складніше.
У Німеччині всі розслаблені, всі хочуть просто знайти гарну роботу, влаштуватися і спокійно жити. І тому вчись собі, не напружуйся і все буде добре. Здобувай знання в своєму темпі.
Як проходили заняття?
По-різному бувало. Були теоретичні предмети, де було потрібно вивчити якийсь матеріал і здати його. Це основні, базові предмети. Наприклад, вища математика, економетрика та ін. Або ж були предмети, де все що ми робили це презентації та проекти. Нам давали кейс, ми його обговорювали з викладачем, з колегами, з однокурсниками і вирішували в команді.
Читайте також: Головні переваги освіти за кордоном
Чи були стажування?
У Німеччині часто стажування для бакалаврів обов'язкові, для магістрів не завжди. Я все ж проходив стажування в компанії, яка займається окулярами доповненої реальності для промисловості, дуже крутий досвід для мене. Але після 3 місяців я пішов, щоб працювати на викладача. З ним ми робили проект з логістики.
Знайти стажування для студента — не завдання університету. Є ярмарки вакансій, є семінари, які допомагають у пошуку роботи: як шукати, як резюме робити, як подавати мотиваційні листи або cover letter, але очевидно що сам не знайдеш — ніхто тобі не знайде.
Ви зараз працюєте в Німеччині за фахом?
Так, я зараз працюю в стартапі, який займається логістикою. Вони були раді знайти фахівця з логістичною освітою. Я вважаю, що вона мені допомагає. До того ж люди з якими я вчився — це нетворкінг і їх можна переманити до себе в компанію.
На пошук роботи пішло багато часу. Усі дуже довго шукають, але це доля випускника університету. Я відправив свого часу 50 резюме, а відповіли мені на 5-10. Потім я пішов на 2-3 співбесіди і ось в одну компанію мене взяли. Але я не виняток. У всіх так. Подавай, подавай і можливо, якщо пощастить, тебе кудись покличуть на інтерв'ю.
У вас вже робоча віза?
Після випуску у вас є можливість зробити візу на пошук роботи. Вона відкривається на 18 місяців і весь цей час ви маєте право жити в Німеччині і шукати роботу. Але я відразу знайшов роботу і зробив робочу візу на 1 рік, яку зараз продовжую.
Чи плануєте повернутися в Україну?
Я дуже люблю Україну. У перспективі, я вважаю, це чудова країна, щоб працювати і робити бізнес, і можливо колись я повернуся. Але зараз мені комфортно в Німеччині, я отримую хороший робочий і життєвий досвід, тому поки що я живу тут.
Хочете отримати освіту за кордоном? Просто зателефонуйте для консультації менеджеру Karandash!
пн-пт
з 09:30 до 18:30
старший менеджер Karandash