Зміна школи — це захопливий процес, який крім нових знайомств, вражень і знань, може призвести до невеликого стресу. Щоб його уникнути важливо заздалегідь підготуватися.

Експерти Karandash діляться практичним досвідом як підготувати дитину до навчання в школі за кордоном, а також як обрати країну і школу.

Як обрати країну?

Де краще вчитися дитині за кордоном? США, Канада, Британія чи Німеччина? А може Швейцарія або Ірландія? Яку б ви країну не обрали, диплом про шкільну освіту за кордоном має багато переваг для подальшого вступу до університету.

Для початку потрібно визначитися з мовою, якою буде проходити навчання. Адже для вступу до середньої школи доведеться складати мовні тести та проходити інтерв'ю іноземною мовою. Та й в принципі, навчання чужою мовою буде набагато складніше, ніж рідною.

В Америці, Великій Британії та Ірландії навчання буде лише англійською, а ось в Канаді вже можна знайти франкомовні школи. Схожа ситуація й у Швейцарії, країні, яку найчастіше обирають для своїх дітей бізнесмени, політики та зірки шоу-бізнесу. Тут є варіанти навчання англійською, німецькою та французькою.

Системи освіти в цих країнах досить різні, але в результаті з дипломом британської школи можна легко вступати безпосередньо, наприклад в університети США і навпаки.

Рекомендуємо обирати країну навчання виходячи з мови, яка повинна бути на хорошому рівні.

Підтягнути мову для вступу до школи за кордоном можна на мовних курсах під час канікул. Більше літніх таборів для дітей дивіться тут >>

Як обрати школу за кордоном?

Більшість батьків при виборі школи керуються в першу чергу рейтингами. І з ними звичайно ж складно сперечатись. Адже участь середньої школи в рейтингах часто гарантує хороші академічні результати її учнів, наявність відмінної інфраструктури та ще багато всього. Але орієнтуватися тільки на них мало.

На що варто звернути увагу:

 • локація;
 • рейтинг школи;
 • її розмір;
 • національний мікс;
 • інфраструктура;
 • вступні вимоги;
 • наявність позитивних відгуків;
 • і багато іншого.
Каміла, експерт Karandash
"Вибір школи повинен бути дуже персоналізований. Адже одній дитині буде комфортно в бутиковій школі в маленькому містечку з невеликою кількістю студентів, а іншому там буде просто нудно. Також завжди рекомендую школи, які постійно приймають іноземних студентів і мають в цьому великий досвід ".

Читайте також: Середня освіта у Великій Британії: як вибрати школу?


Якщо у дитини є конкретні захоплення, наприклад спорт, мистецтво чи може STEM, рекомендуємо обирати школу, яка може забезпечити ці заняття.

Щоб не помилитися з вибором школи, рекомендуємо поїхати в ознайомчий тур навчальними закладами. Ви наживо побачите умови навчання і проживання, подивитесь місто, а також поспілкуєтеся з директором і студентами.

Як відбувається тур по школах за кордоном:

 • Визначаємо кілька шкіл, які відповідають вашим критеріям.
 • Допомагаємо організувати поїздку та оформити всі необхідні документи й візи.
 • Ви відвідуєте школи, спілкуєтеся з директором і учнями.
 • Зупиняєтеся на одному варіанті.

Вибір школи за кордоном — це відповідальний крок для батьків і дітей, а перегляд шкіл до вступу допоможе знайти саме ваш ідеальний варіант.

Підготовка до вступу

Підготовку до вступу в середню школу за кордоном умовно можна розділити на три частини:

 • Академічну.
 • Психологічну.
 • Медичну.

Академічна підготовка

Для вступу до середньої школи дитині необхідно продемонструвати хороший рівень мови, високі оцінки та позакласні досягнення. Вимоги для вступу залежать від рівня школи, чим елітніша школа, тим вищі вимоги вона висуває для вступників та тим жорсткіший відбір.

Селективні школи Великої Британії (Selective school) відбирають тільки кращих з кращих, які надалі вступають у ТОП університети світу. Тут все дуже просто: кращі студенти — відмінні результати іспитів A-level — легкий вступ до обраних ВНЗ.

Давайте докладніше розберемо що охоплює академічна підготовка.

 • Висока успішність з предметів. У дитини повинні бути відмінні знання й оцінки в табелі.
 • Хороший рівень мови. Крім базової розмовної іноземної мови, дитина повинна знати академічну лексику, терміни, одиниці вимірювання й інше. Це потрібно вчити ще до вступу. Надолужувати в процесі буде складно.
 • Додаткові навички. Важливим вмінням є написання есе. Програми навчання дітей за кордоном відрізняються від наших, і, на жаль, в наших школах не вчать правильно писати есе на задану тему. А школярам за кордоном часто доводиться їх писати з різних предметів.

Психологічна підготовка

Коли відправити дитину вчитися за кордон?

Якщо академічні показники можна простежити досить легко, то як зрозуміти чи готова дитина морально до переїзду на навчання в іншу країну?

Мінімальний вік для вступу в школу за кордоном — 11-12 років. Але цифра в документах не є гарантією психологічної готовності до переїзду і зміни країни.

Як підготувати дитину до школи в еміграції? Перше, на що варто звернути увагу, це відкритість дитини. Поспостерігайте чи легко вона йде на контакт з однолітками, як швидко вливається в колектив, наскільки їй важлива стабільність у відносинах з однокласниками та інше.

Якщо дитина відчуває труднощі в спілкуванні з однолітками, боїться заговорити з іншими людьми й стабільність цінує більше ніж нові враження, то цілком ймовірно, що вона не готова ще до таких змін.

Іншим важливим фактором є самостійність. Звичайно бордингові школи за кордоном славляться відмінними знаннями, безпекою і підтримкою персоналу 24/7. Але бігати за дитиною, щоб вона зробила домашнє завдання або зайнялась особистою гігієною ніхто не буде.

Каміла, експерт Karandash
"Вік дитини важливий для вступу, але набагато важливіший психологічний настрій його і батьків. Ми часто говоримо про підготовку дітей, але забуваємо, що батьківський настрій і переживання завжди передаються дитині. Налаштуйтеся на вступ в іноземну школу, перевірте всі умови, права дітей за кордоном, підготуйте дитину і відпустіть. Досвід, який вона отримає в закордонній школі не зрівняється ні з чим іншим. А про перспективи випускників годі й говорити. "

Медична підготовка

З академічними й психологічними аспектами підготовки до школи за кордоном розібралися, залишилася медична. Всі студенти, що їдуть на навчання в іншу країну в обов'язковому порядку повинні мати медичне страхування. Вартість страховки та її покриття залежить від країни та навіть від вимог школи. Найчастіше навчальні заклади рекомендують купувати місцеву страховку, яка буде найбільш універсальна і проста у використанні.

Ми рекомендуємо пройти повний медогляд вдома й підлікувати всі проблемні місця.

По-перше, це буде набагато дешевше. Вартість медичного обслуговування в Україні набагато нижча, ніж в Європі або Америці.

По-друге, ви будете впевнені та спокійні, що з вашою дитиною все в порядку.

Звичайно, ми не можемо бути 100% упевнені, що не заболить зуб або дитина отримає травму, але ж на такі екстрені випадки якраз і потрібна страховка. До речі, більшість з них не покривають планову стоматологію.

Важливий аспект в медичній підготовці — алергії. Якщо є алергії на харчові продукти, медикаменти або щось інше, про це потрібно відразу повідомити персонал школи.

Поради батькам як відправити дитину на навчання за кордон.

 1. Почніть підготовку заздалегідь. Мінімальний термін — за 1 рік до вступу. Але чим раніше, тим краще. У вас буде більше часу, щоб зібрати документи для переїзду за кордон.
 2. Уважно стежте за психологічним станом дитини. Вона може бути просто ще морально не готова до таких глобальних змін. В такому випадку краще відкласти вступ на рік.
 3. Вивчайте академічну мову. Повірте, в подорожах і уроках використовується абсолютно різна лексика. Навіть якщо у дитини немає проблем зі спілкуванням, вивчення специфічної лексики йому стане в пригоді.
 4. Пройдіть повний медичний огляд до вступу і підлікуєте все в Україні. Це буде набагато дешевше і спокійніше.
 5. Зробіть тест-драйв, відправивши дитину до мовної школи на кілька тижнів, а то й місяців. Ідеальний спосіб перевірити його готовність до переїзду в іншу країну.
 6. Готуйтеся самі. Знаємо, що для батьків це не менший стрес, ніж для дітей. Складно відпустити й неможливо не переживати як вона там. Але навчання в школі за кордоном — це величезний ривок, який відкриває великі перспективи.

Підготовка дітей до школи за кордоном — нелегкий процес, але результат перевершить всі ваші очікування.

Якщо вас цікавить навчання дітей за кордоном в середніх школах США, Канади або Європи, залиште замовлення і з вами зв'яжеться експерт Karandash.

Ми надаємо послуги зі вступу в середні школи за кордоном з 2013 року.

Що входить в основний пакет послуг:

 1. Допомога у виборі країни;
 2. Підбір школи;
 3. Формування пакету документів для вступу і їх переклад;
 4. Подача документів в школи для вступу;
 5. Візова підтримка;
 6. Повний інформаційне супроводження на всіх етапах надходження.

Окремо можемо надати:

 1. Організація ознайомчого туру по школах за кордоном;
 2. Візова підтримка батьків.

Хочете дізнатися більше про середню освіту для дітей за кордоном? Залиште заявку для індивідуальної консультації.

Лишити запит
Схожі статті
Дивитись все