Найбільш затребувані професії в 2021 році

Рано чи пізно кожна людина замислюється про вибір майбутньої професії. Добре, коли інтерес і талант до певної справи вимальовується ще з дитинства та, обираючи освіту після школи, дитина чітко розуміє, яка спеціалізація їй близька. Але так відбувається далеко не завжди, тому підлітки та їхні батьки починають аналізувати професії на предмет потенційної заробітної плати, затребуваності, складності навчання; аналізують коледжі та університети, де можна освоїти обраний профіль. Нерідко трапляється так, що й дорослі люди з різних причин зважуються на зміну професії.

Щоб робота приносила справжнє задоволення, важливо не тільки вміло справлятися з поставленими завданнями, а й отримувати за це гідну винагороду. Рекомендуємо всім, хто стоїть на шляху вибору свого ремесла, звернути увагу на найбільш затребувані професії в Україні та світі. Адже в людини з'являється набагато більше шансів на високу оплату праці, якщо її спеціальність актуальна й популярна.

Ринок праці в період пандемії

Перш ніж перерахувати найзатребуваніші професії, зазначимо, що в період пандемії коронавірусу ринок праці відчув на собі багато змін і викликів. На початку 2020 року активність як роботодавців, так і претендентів на роботу знизилася, але поступово стала відновлюватися.

Згідно з масштабним дослідженням порталу Rabota.ua, яке проводилося влітку 2020 року, найменше під час коронакризи в Україні постраждали такі галузі, як Агро, IT і Банки. Також досить продуктивними себе показали фармацевтична галузь, промисловість і торгівля. Найсильніше карантинні обмеження вдарили по HoReCa (сфера гостинності та громадського харчування). І це не дивно, з огляду на те, що кафе, ресторани, клуби і готелі змушені були тимчасово закритися. 70% HoReCa-компаній довелося скоротити свій штат. Можна припустити, що найближчим часом робота в цій галузі буде не настільки популярна і високооплачувана.

Також у вищезгаданій аналітиці зазначається, що в 2020 році найбільш затребуваною виявилася робота, пов'язана з продажами. Топ-професіями на рекрутингових сайтах були продавець, менеджер з продажу та торговий представник.


Всупереч труднощам, викликаним пандемією COVID-19, роботодавці та шукачі роботи в Україні та всьому світі вистояли і адаптувалися до нових умов. Наприклад, влітку, коли раніше на ринку праці через відпустки зазвичай відзначався спад, у 2020 році навпаки було зафіксовано пожвавлення, пов'язане з ослабленням карантину. До кінця 2020 року активність роботодавців і потенційного персоналу стала невпинно зростати, що не може не радувати.

Перелік найзатребуваніших професій у 2021 році

Проаналізувавши тенденції в стані українського і світового ринку, ми виділили найпопулярніші професії поточного року. Нижче представляємо сфери, працівники яких точно не залишаться «за бортом».

Продажі. Робота в цій галузі буде користуватися попитом завжди, оскільки продавати можна що завгодно: від одягу до нерухомості. У період пандемії серед вакансій збільшилася кількість пропозицій віддаленої роботи, що робить професію більш універсальною і стабільною. Безумовно, роботодавці шукають працівників з досвідом роботи і наявною клієнтською базою, але на ринку нерідко можна зустріти вакансії з можливістю навчання. За наявності необхідних знань і навичок знайти роботу в сфері продажів буде нескладно, адже вакансії пропонуються по всій Україні.

Найпопулярніші професії: менеджер з продажу, менеджер по роботі з клієнтами, супервайзер, керівник відділу продажів. Середні зарплати в Україні та світі: 15000-25000 грн, $3500-8700.

IT. У розпал пандемії більшість ділових і неформальних комунікацій відбувалося в Інтернеті. Щоб створювати і підтримувати в робочому стані технології, що забезпечують цю комунікацію, потрібні компетентні фахівці в сфері IT. За даними LinkedIn, за останній рік у світі наймання співробітників на інженерні посади виросло на 25%. Величезним плюсом для співробітників сфери інформаційних технологій є просунута технічна англійська, що підвищує шанси вітчизняних фахівців знайти роботу в іноземних компаніях. Хочете отримати диплом в IT напрямку? Дивіться вищу освіту в США та освіту в Нідерландах.

Найпопулярніші професії: веб-розробник, Full Stack Engineer, Frontend Developer, QA-інженер, PHP-програміст, розробник ігор. Середні зарплати в Україні та світі: 18500-30000 грн, $6500-8700.

Не визначились з професією? Пройдіть тест на профорієнтацію разом з сертифікованим консультантом Giunti Psychometrics. Дізнатись більше 

Медицина. Говорити про значущість професії лікаря та інших медпрацівників немає сенсу. Очевидно, що кожен з нас неодноразово звертався за допомогою до лікарів. Пандемія коронавірусу спровокувала ще більший попит на працівників медицини і фармацевтики: люди стали масово піклуватися про здоров'я, частіше відвідувати лікарів, скуповувати маски і противірусні препарати. Зрештою, для виїзду за кордон і багатьох інших цілей люди зобов'язані робити в спеціальних лабораторіях ПЛР-тести на Covid-19.

Варто зазначити, що в сучасному світі медик повинен не просто добре знати анатомію і вміти призначити грамотну схему лікування, а й безпроблемно працювати за комп'ютером, володіти професійною англійською, щоб знайомитися з новітніми науковими дослідженнями зарубіжних колег, вести переговори. Не зайвим також буде розуміння просування себе як бренду в соціальних мережах і на особистому сайті. Хочете вивчати медицину за кордоном? Зверніть увагу на освіту в Канаді, тут є багато біля медичних спеціальностей.

Найпопулярніші професії: стоматолог, косметолог, хірург, сімейний лікар, провізор, фармацевт, дипломована медсестра, практикуюча медсестра. Середні зарплати в Україні та світі: 10000-20000 грн, $6000-24000.


Виробництво і робочі спеціальності. Затребуваність представників робітничих професій пояснюється їх дефіцитом на ринку праці. Як у докарантінні часи, так і зараз молодь не хоче займатися фізичною працею та обирає роботу в офісі. Тим часом дуже часто заробітні плати і соцпакет на заводах і фабриках виявляються навіть кращими, ніж у юристів, економістів або турагентів. Особливо якщо виробнича компанія належить іноземному власнику, який і висуває більш жорсткі вимоги до техніки безпеки, і гідно платить. Ще один плюс робітничих професій полягає в тому, що різні підприємства розташовані як у великих містах, так і в невеликих населених пунктах.

Найпопулярніші професії: швачка, плиточник, сантехнік, електрик, слюсар, автомеханік, будівельник. Середні зарплати в Україні та світі: 12000-20000 грн, $3500-5500.

Логістика. Робота в сфері логістики — це не просто доставка товарів з одного пункту в інший. Під час такої доставки повинні враховуватися безліч факторів: спосіб і час доставки, розробка маршруту, пошук варіантів скорочення фінансових витрат на транспортування, зберігання продукції і так далі. Оскільки торгово-ринкові відносини як всередині країни, так і міжнародні, розвиваються дуже стрімко, всі логістичні професії є високо затребуваними.

Найпопулярніші професії: водій, менеджер з логістики, менеджер по ЗЕД, комірник, кур'єр. Середні зарплати в Україні та світі: 12000-17500 грн, $3500-4700.

Digital-маркетинг. Карантинні обмеження 2020 року підвищили затребуваність професіоналів в області Digital-маркетингу. Щоб компанія була успішною та конкурентоспроможною на ринку, тепер їй необхідно переходити в Діджитал. Для просування бізнесу онлайн потрібні грамотні маркетологи і фахівці, які можуть налаштувати контекстну і таргетовану рекламу, привернути увагу клієнта в насиченому цифровому світі. Бажаєте отримати освіту в сфері маркетингу? Зверніть увагу на освіту в Англії.

Найпопулярніші професії: SMM-менеджер, Digital-менеджер, маркетинг-аналітик, SEO-фахівець. Середні зарплати в Україні та світі: 14000-17500 грн, $4000-8000.


Зазначимо також, що найбільш затребувані спеціальності не завжди виявляються найбільш високооплачуваними. Згідно зі статистикою порталу Rabota.ua, найвищі заробітні плати в Україні в 2020 році дісталися представникам таких професій:

  • Senior Golang Developer — 168 000 грн;
  • Архітектор програмного забезпечення — 145 000 грн;
  • Team Lead. .Net Developer — 140 000 грн;
  • Пілот — 120 000 грн;
  • Team Lead С# Developer — 105 000 грн.

Однак програмістами і пілотами авіалайнерів дано бути не всім, тому зупинимося на найпопулярніших професіях в Україні та світі. Нижче представляємо перелік цих спеціальностей, а також — список вишів, які проводять професійну підготовку.

Топ-10 затребуваних професій в Україні

Спеціальність

Виші, в яких проводять підготовку

Середня зарплата за місяць, грн

Менеджер з продажів
Міжрегіональна академія управління персоналом (МАУП);
Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана;
Волинський інститут економіки та менеджменту (ВІЕМ).
17500
Інженер-електрик
Військова академія, Одеса;
Житомирський військовий інститут імені С. П. Корольова;
Інститут холоду, кріотехнологій і екоенергетики, Одеса;
Криворіжський національний університет.
15000
Менеджер з логістики
Університет митної справи та фінансів, Дніпро;
Національний університет «Львівська політехніка».
15000
Програміст, веб-розробник
Київський національний технічний університет «КПІ ім. Ігоря Сікорського»;
Дніпровський державний технічний університет.
25000-65000
HR-менеджер
Буковинський університет, Чернівці;
Вінницька академія неперервної освіти.
14000
Лікар, фармацевт
Вінницький національний медичний університет ім. М. Пирогова;
Дніпровський інститут медицини і громадського здоров'я.
12000-20000
Маркетолог, менеджер з реклами
Львівський національний університет ім. І. Франка;
Європейський університет, Київ;
Київський університет ринкових відносин.
15000-17500
SMM-спеціаліст, контент-менеджер, копірайтер
Одеський національний університет ім. І. Мечникова;
Львівський національний університет ім. І. Франка.
11000-14000
Педагог (особливо онлайн-викладачі)
Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова, Київ;
Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара (ДНУ).
8000-12000
Робочі спеціальності
Київський національний університет технологій та дизайну;
Економіко-технологічний інститут імені Роберта Ельворті, Кропивницький;
Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського.
12000-20000

Топ-10 затребуваних професій у світі

Спеціальність

Виші, в яких проводять підготовку

Середня зарплата за місяць, $

Менеджер з логістики
Fontys University of Applied Sciences, Нідерланди;
Stenden University of Applied Sciences, Нідерланди;
IUBH University of Applied Sciences, Німеччина.
4500-8000
Кредитний експерт
Northeastern University, США;
Mohawk College, Канада;
International Business School The Hague, Нідерланди.
3600-5000
Допоміжний медичний персонал (асистент лікаря, фармацевт-технік, доглядальниця)
University of Utah, США;
Gonzaga University, США;
Mohawk College, Канада;
University of Adelaide, Австралія.
5400-8800
Менеджер з продажів
Coventry University, Велика Британія;
GISMA Business School, Німеччина;
Curtin University, Австралія;
Concordia University Chicago, США.
6600-8250
Менеджер з рівноправ'я (Diversity manager)
Western Sydney University, Австралія;
Saxion University of Applied Sciences, Нідерланди;
Amsterdam FoundatiОnCampus, Нідерланди.
7000-8000
Спеціаліст з Digital-маркетингу
International Business School The Hague, Нідерланди;
Rennes School of Business, Франція;
University of Utah, США.
4400-4800
Дипломована, практикуюча медсестра, медсестра інтенсивної терапії
Coventry University, Велика Британія;
University of Groningen, Нідерланди;
Hanze University of Applied Sciences, Нідерланди.
6000-9000
Педагог
Concordia University Chicago, США;
Stenden University of Applied Sciences, Нідерланди.
3900-5250
Контент-менеджер, подкастер, блогер
University of Adelaide, Австралія;
Western Sydney University, Австралія;
Drew University, США;
University of Amsterdam, Нідерланди.
3800-5200
Особистісний тренер, бізнес-тренер, фітнес-тренер
Vrije Universiteit Amsterdam, Нідерланди;
University of Utah, США;
HAN University of Applied Sciences, Нідерланди;
Gonzaga University, США.
3500-4200

Щоб бути затребуваним на ринку праці і в Україні, і в світі, фахівцю необхідно вміти підлаштовуватися під поточні, часто нестабільні умови. За словами багатьох кар'єрних консультантів, у сучасному світі професіонали в будь-якій сфері повинні розвивати в собі так звані soft skills: бути гнучкими, ефективно організовувати свою роботу, вміти домовлятися й аргументувати свою позицію, знаходити нестандартні рішення. Під час пандемії коронавірусу у виграші опинилися саме ті компанії, співробітники яких проявили стійкість до стресів і нешаблонні підходи до вирішення завдань.

Проте, крім комунікаційних і креативних навичок, хороший фахівець повинен відмінно розбиратися в обраній професійній сфері. Щоб бути у своїй темі, як риба в воді, важливо здобути профільну освіту, стежити за інноваціями в галузі, відвідувати тренінги та лекції з підвищення кваліфікації.

Якщо ви ще не знаєте, в якій сфері хотіли б реалізуватися, відстежуйте попит на професії, які цікавлять вас найбільше. Щоб стати затребуваним і високооплачуваним фахівцем в будь-якій країні світу, варто здобути вищу освіту за кордоном. Менеджери агентства Karandash з радістю проконсультують вас і допоможуть обрати і вступити в один з найкращих міжнародних університетів.

Схожі статті
Дивитись все