В Україні і студенти, і їхні батьки, і навіть багато викладачів вважають, що не закінчивши магістратуру, ви не отримуєте повної вищої освіти. Але в Європі, як в Америці й у Канаді, ступінь магістра свідчить про глибоку зацікавленість людини в досліджуваній сфері.

Магістратура за кордоном — це фінальний акорд, гучне завершення університетської освіти. І вагомий аргумент для роботодавця. Але це, скоріше, доповнення до бакалаврської освіти, ніж необхідна база.

Навіщо потрібна магістратура за кордоном?

 • Підтверджує ваші знання на міжнародному рівні. І приємно, і корисно докласти до свого резюме диплом про освіту в США або Англії.
 • Дозволяє змінити спеціальність. Вчилися як HR-фахівець, але відкрили в собі пристрасть до маркетингу? Підкріпіть свої таланти на магістратурі. Якщо наявна і бажана спеціальності — суміжні, в 90% випадків ви зможете отримати нову професію лише за 1-2 роки навчання.
 • Відкриває нові кар'єрні перспективи. Глибокі знання підвищують вашу цінність як професіонала. Це правило працює в будь-якій сфері: чим більше ви знаєте і вмієте, тим вища ваша посада і заробітна плата.

Читайте також: Лучшие вузы в сфере моды и дизайна >>

Як підготуватися до вступу в магістратуру за кордон

Якщо вас цікавить магістратура за кордоном, підготовку до вступу варто розпочинати заздалегідь. Вибір країни, ВНЗ і збір документів бажано проводити не менше, ніж за рік до старту навчання. Подаються всі необхідні документи, як правило, за 3-4 місяці до початку занять.

Перелік документів для зарахування може відрізнятися залежно від країни, навчального закладу або конкретної освітньої програми. Найчастіше приймальні комісії вишів просять у вступників такі довідки і папери:

 • Диплом бакалавра з вашого рідного вишу;
 • Академічний транскрипт — виписка всіх пройдених на бакалавраті дисциплін, кількість кредитних годин і оцінки за іспити і заліки;
 • Середній бал диплома (GPA), який відповідає вимогам закордонного університету;
 • Мовний сертифікат TOEFL або IELTS при вступі на англомовну програму або результати інших мовних тестів, залежно від країни та вишу;
 • Результати тестів GMAT або GRE для зарахування на бізнес-програми;
 • Мотиваційний лист — есе, в якому прописані причини вибору конкретної програми, цілі в процесі навчання на магістратурі, ваш кар'єрний план, особистісні якості, навички і знання, ваші досягнення. Цей лист може показати ваші переваги перед конкурентами і перекрити такі недоліки, як невисокі бали диплома або брак досвіду роботи;
 • Академічне резюме — опис досягнень вступника в обраній навчальній сфері: освіта, різні нагороди, досвід роботи, дослідницький досвід, наукові статті та презентації, соціальна активність і волонтерство, володіння іноземними мовами та інші корисні навички;
 • Рекомендаційні листи від викладачів або роботодавців;
 • Портфоліо для творчих спеціальностей (ілюстрації, фотографії, відео, 3D-моделі, креслення, вірші або уривки розповідей, відео виступів і так далі);
 • Наукові публікації й отримані нагороди (стипендії, гранти, премії).

Це список найчастіше запитуваних документів для тих, кого цікавить навчання на магістра за кордоном. Щоб не упустити важливих нюансів, обов'язково вивчіть вимоги до вступу на сайті обраного університету або у представника ВНЗ.

Види стипендій на магістратурі

Дуже часто здобуття ступеня магістра за кордоном лякає вартістю навчання. А крім самих занять, необхідно оплачувати ще й за проживання, харчування, проїзд, навчальні матеріали і так далі. Скоротити витрати на освіту допомагають стипендії та гранти, на які може претендувати студент з високою успішністю та активною участю у позаакадемічній діяльності.

Стипендії бувають повними і частковими. Щоб покрити вартість навчання і проживання на 100%, студент повинен дуже добре підготуватися до вступу і мати масу досягнень в соціальній діяльності, спорті, наукових дослідженнях, творчості. Однак така практика фінансування трапляється рідко. А ось на стипендії, що покривають витрати частково, претендувати може практично кожен.

Які види стипендій пропонує магістратура за кордоном:

 • Національні — надаються державою;
 • Університетські — фінансова допомога вишу;
 • Фінансування приватних фондів.

Самостійно знайти інформацію про фінансування під час навчання можна на сайті університету або в департаменті з роботи з іноземними студентами. Також ви можете звернутися за консультацією до фахівців агентства Karandash.

Тривалість навчання на магістратурі

Скільки тривають магістерські програми за кордоном, краще дізнаватися на сайті вишу. Зазвичай на отримання цього освітнього ступеня йде 1-2,5 року, але все залежить від конкретної програми і наявності стажувань і практик у процесі навчання.

В європейських університетах найчастіше пропонуються дворічні програми магістратури, у Великій Британії — тривалістю рік, а в Канаді та США можна підібрати і одно-, і дворічне навчання.

З чого складаються програми магістратури?

Структура магістерської програми буде відрізнятися в залежності від навчального закладу та обраного напрямку. Як правило, магістратура за кордоном включає стажування, вивчення профільних предметів і роботу над дисертацією.

 • Стажування. Чимало закордонних вишів у рамках навчання на магістратурі надають студентам можливість отримати досвід роботи в різних компаніях. Найчастіше стажування включають в програми бізнес-адміністрування, готельного та ресторанного бізнесу, медицини, сфери обслуговування та інших областей, де практика дуже важлива.
 • Вивчення обов'язкових і необов'язкових дисциплін. Незважаючи на те, що головною частиною навчання на магістратурі за кордоном є написання магістерської дисертації, студенти зобов'язані добре розбиратися в широкому колі питань за своєю спеціалізацією. Для цього їм необхідно прослухати низку обов'язкових і додаткових предметів. В однорічний курс магістратури включені базові, обов'язкові дисципліни. А дворічні курси розраховані на більшу кількість предметів, знання яких знадобиться в майбутній кар'єрі;
 • Магістерська дисертація — головна і завершальна складова отримання магістерського ступеня. Написання дисертації може проходити паралельно із заняттями або ж під час додаткових, спеціально відведених для цього місяців програми. Це дослідження має бути оригінальним, унікальним, містити критику існуючих наукових питань і пропонувати інноваційні ідеї та перспективні методи вирішення актуальних проблем.

Давайте подивимося, в чому полягають плюси та мінуси освіти в країнах Євросоюзу, США та Канади; скільки коштує навчання в магістратурі, що потрібно для вступу на магістратуру за кордон, а також які підводні камені можуть трапитися вам на шляху вступу до іноземного університету.


Магистратура за рубежом. Как поступить?

Магистратура за рубежом. Как поступить?

Магистратура за рубежом. Как поступить?

  Магистратура за рубежом. Как поступить?

Магистратура за рубежом. Как поступить?

Магистратура за рубежом. Как поступить?

Магистратура за рубежом. Как поступить? 

Магистратура за рубежом. Как поступить?

Магистратура за рубежом. Как поступить?

Магистратура за рубежом. Как поступить?

Магистратура за рубежом. Как поступить? 

Магистратура за рубежом. Как поступить?

Дивитися всі країни >>

Магистратура за рубежом. Как поступить?

Магістратура в Англії

 • одна з найпрестижніших освіт у світі;
 • необхідний високий рівень знання англійської;
 • вимагає 1 рік доуніверситетської освіти.

Вступити на магістратуру в британський виш складно, але можливо.

Перша складність полягає в різниці академічних систем: в Англії школярі вчаться 12 років, в Україні — 11. І на момент вступу до університету мають абсолютно різну базову підготовку. Студенту потрібно обов'язково компенсувати цю різницю. Друга складність полягає у відмінності освітніх систем. У Великій Британії студенти більше вчаться самостійно, готують проекти в парах або групами — зовсім не так, як в Україні. І без розуміння, як навчатися в британському виші, не обійтися.
Для цього існують програми Pre-Master і Graduate diploma, які допомагають надолужити згаяне, звикнути до іншої системи освіти, розширити словниковий запас настільки, щоб без проблем розуміти швидку мову викладачів і професорів.
Вартість навчання: від £9000 до £20000 на рік.
Інші витрати: від £5000 до £12000 на рік.

Куди вступати?

 • University of Sheffield – входить до ТОП-100 найкращих вишів світу і до ТОП-16 вишів Англії;
 • University of Strathclyde – ТОП-3 найкращий університет Шотландії, входить до ТОП-10 вишів Англії;
 • Kingston University London – останні 6 років є ТОП-1 вишем Великої Британії за кількістю стартапів своїх випускників;
 • University of Sussex – входить до ТОП-20 університетів Великої Британії, ТОП-50 в Європі, ТОП-125 у світі.  


Вступити


Магистратура за рубежом. Как поступить?

Магістратура в Німеччині

 • навчання в Європі з практикою у всесвітньо відомих компаніях;
 • безкоштовна освіта в державних ВНЗ.

Магістратуру в Німеччині можна закінчити двома мовами: англійською або німецькою. При цьому вступити на магістерську програму англійською мовою навіть легше, а вартість її може стартувати від €100 на семестр.

Магістратура німецькою

А ось вступити на магістерську програму німецькою мовою складніше, ніж здається на перший погляд. Університети пропонують обмежену кількість місць, і конкурс на них величезний. До того ж, вимоги до іноземних студентів досить жорсткі: високі оцінки, наявність наукових публікацій, рекомендації від викладачів і високий середній бал — від 2,5 за німецькою системою або 4,38 в перерахунку на 5-ти бальну систему. Обов'язково високий рівень володіння німецькою мовою — C2. Для порівняння, необхідний рівень мови для англомовних програм C1, у деяких університетах навіть B2.


 • Вартість навчання: від €200 до €16000 на рік.
 • Інші витрати: від €8000 до €12000 на рік.

Куди вступати?

 • Jacobs University – найкращий приватний університет Німеччини, 6 факультетів відзначені найкращими в Німеччині за версією CHE Ranking;
 • Technische Hochschule Nürnberg Georg Simon Ohm – входить до ТОП-3 університетів прикладних наук Німеччини;
 • IUBH – входить до списку найкращих німецьких університетів у сфері бізнес-адміністрування за версією CHE 2014 і CHE 2016 року;
 • Університет Єни – заснований у 1558 році, сьогодні відзначений нагородою "City of Science" і навчає 21000 студентів.


Вступити 

Магистратура за рубежом. Как поступить?

Магістратура в Канаді

 • недорога освіта в англомовній країні;
 • перспектива імміграції;
 • високі зарплати в сфері ресурсодобування та охорони природи після отримання диплома.
Вступити у канадський виш на магістратуру досить складно: магістерські програми тут популярні, і на кожне місце великий конкурс. Щоб вступити, доведеться поборотися:
 1. показати високий рівень володіння англійською мовою;
 2. підтвердити відмінну академічну успішність;
 3. блискуче виконати творче завдання (для креативних спеціальностей).
А крім того, далеко не у всіх університетах є програми підготовки Pre-Master. Значить, готуватися до вступу доведеться самостійно.
Вартість навчання: від CAD 15000 до 45000 на рік.
Інші витрати:
 близько CAD 10000 на рік.

Куди вступати?

 • Cape Breton University – #1 в Канаді за якістю навчання студентів;
 • Trent University – #2 в Канаді серед дослідницьких університетів. 


Вступити 

Магистратура за рубежом. Как поступить?

Магістратура в Нідерландах

 • навчання в Європі англійською мовою;
 • порівняно простий процес вступу;
 • нема можливості змінювати спеціальність.

Магістратура в Нідерландах – освіта європейського рівня

Нідерланди пропонують не лише прекрасні бакалаврські програми для студентів з усього світу, а й сильні магістерські програми англійською мовою. У порівнянні з іншими країнами, стати студентом голландського університету легше. Важливо показати зацікавленість в досліджуваному предметі (тут допоможе виписка оцінок і результати академічної успішності) і високий рівень володіння англійською.
Для тих, хто сумнівається у своїй англійській, в Нідерландах передбачені програми підготовки Pre-Master. Однак і тут потрібно показати сильну базу. На програми підготовки приймають студентів з середнім балом за IELTS 6.0 або TOEFL 80.
Вартість навчання: від €10000 до €16000 на рік.
Інші витрати: від €8000 на рік.

Куди вступати?

 • HAN University – #2 серед університетів прикладних наук Нідерландів;
 • Hanze Universityнайбільший університет півночі Нідерландів, на його території розташована найстаріша школа бізнесу в країні;
 • Saxion University – існує з 1875 року, сьогодні тут кожен 10-й студент - іноземець;
 • Stenden University – найкраща магістерська програма з туризму в Нідерландах;
 • The Hague University – найкраще місце для отримання юридичної освіти, а також освіти в сфері міжнародних відносин.


Вступити


Магистратура за рубежом. Как поступить?

Магістратура у США

 • найкращі університети світу;
 • можливість змінити спеціальність;
 • працевлаштування в міжнародних компаніях і перспективи імміграції.

Екзамени для вступу на магістратуру в США

Основна складність для українських студентів під час вступу на магістратуру в американський університет полягає в необхідності складати іспити GRE або GMAT на вибір.
 • GMAT (Graduate Management Admission Test) — комплексний тест для визначення здатності студента ефективно навчатися в бізнес-школах. GMAT вимагають під час подачі документів у найбільш шановні школи бізнесу по всьому світу як один з критеріїв відбору, часто запитується університетами при прийомі на програму MBA.
 • GRE (Graduate Record Examinations) — тест для перевірки загальних знань студента на рівні коледжу, а також володіння англійською мовою. Результати GRE обов'язково подаються при вступі на магістерські та докторські програми і є одним з головних критеріїв для відбору студентів.
Перед вступом на магістратуру в США студенти також можуть пройти програму Pre-Master, спрямовану на поліпшення академічної англійської та сприяння швидкій адаптації до американського освітнього процесу.

Куди вступати?

 • Auburn University – входить до ТОП-100 найкращих університетів США;
 • The University of Kansas – 49 акредитованих магістерських програм;
 • American University – входить до ТОП-100 найкращих університетів світу!
 • Adelphi University – входить до ТОП-25 найкращих приватних американських університетів.


Вступити


Магистратура за рубежом. Как поступить?

Магістратура у Швейцарії

 • найкраща в світі бізнес-освіта;
 • країна-лідер у сфері готельно-ресторанної освіти.
Швейцарія — одна з небагатьох країн, де офіційних мов 4! В університетах магістратура читається переважно мовою кантону (регіону): німецькою, французькою, італійською. У державних ВНЗ, де вартість навчання стартує від CHF 500, існує ще й жорстка квота на прийом іноземних студентів. Щоб вступити, потрібно показати високу успішність під час навчання на бакалавраті, сертифікат про здачу мовного тесту з високою оцінкою, і якомога більше рекомендацій.

Магістратура в приватних вишах Швейцарії

У приватні виші вступити легше, і програми тут викладаються англійською мовою. Саме їх обирають українські студенти. Приватні виші в Швейцарії славляться найсильнішою у світі бізнес-освітою. Саме тут навчаються діти політиків, спадкоємці сімейних бізнесів і молоді топ-менеджери. Попитом користуються також програми у сфері готельного та ресторанного бізнесу, а також туризму — ця галузь навчання у Швейцарії не має рівних у світі!
Вартість навчання: від CHF 500 до CHF 38000 на рік.
Інші витрати: від CHF 14000 до CHF 25000 на рік.

Куди вступати?

 • Geneva Business School – провідна бізнес-школа з кампусами у 8 найбільших столицях світу;
 • Institute of finance and management – одна з найкращих бізнес-шкіл Швейцарії із 45-річним досвідом підготовки фахівців різних рівнів;
 • International University in Geneva – входить до ТОП-10 бізнес-шкіл Швейцарії.


Вступити


Магистратура за рубежом. Как поступить?

Магістратура в Чехії

 • безкоштовне навчання чеською мовою;
 • низька вартість магістратури англійською;
 • життя та навчання в центрі Європи.

Магістратура англійською мовою

Хочете отримати європейську освіту і платити за неї за помірними цінами? Ласкаво просимо в чеські університети. Саме тут можна отримати диплом магістра, навчаючись англійською.
Вартість навчання: від €4000 до €10000 на рік.
Інші витрати: від €5000 на рік.

Магістратура чеською мовою

А ось навчання державною мовою — чеською — безкоштовне! Однак вступ передбачає не лише складання вступних іспитів, а й ідеальне знання чеської мови. В Україні вивчити чеську на достатньому рівні складно, тому більшість студентів спочатку відвідують тривалі мовні курси в Чехії, і потім вступають до безкоштовної магістратури.

Де пройти курси?


Вступити


Магистратура за рубежом. Как поступить?

Магістратура в Австрії

 • навчання в країні зі стабільною економікою;
 • безкоштовна освіта в державних вишах.
Для того, щоб стати студентом магістратури в австрійському університеті, потрібно підтвердити академічну зрілість. Простіше кажучи довести, що ви впевнені в обраній спеціальності, і ваш диплом бакалавра дозволяє отримувати магістерську освіту. На практиці це означає, що студенту необхідно вступити на стаціонар в український університет, і надати довідку про це разом з іншими документами. Крім цього, потрібно докласти сертифікат про складання тесту на знання німецької з результатом мінімум C1. Складно? Зверніть увагу на приватні університети: в них викладають програми не тільки державною німецькою, а й пропонують навчання англійською мовою.
Вартість навчання: від €750 до €28000 на рік.
Інші витрати: від €12000 до €14000 на рік.

Куди вступати?


Вступити


Магистратура за рубежом. Как поступить?

Магістратура в Іспанії

 • найкраща в світі архітектурна і сильна інженерна освіта;
 • величезний вибір магістерських програм;
 • найкращі в світі приватні бізнес-школи.
Саме в Іспанії розташовані найкращі в світі приватні бізнес-школи! А державні ВНЗ славляться архітектурними і/або інженерними програмами.
Вступити на магістратуру в приватний університет Іспанії не складно: потрібно показати виписку оцінок за результатами навчання на бакалавраті, рекомендації від викладачів, підтвердити рівень володіння мовою на рівні C1 (сертифікат від мовної школи для охочих навчатися іспанською, або TOEFL / IELTS для англомовних студентів). У державні виші вступити складніше, в деяких з них також вимагають пройти вступні іспити.
Вартість навчання: від €3000 до €30000 на рік.
Інші витрати: від €7000 до €15000 на рік.

Куди вступати?


Вступити


Магистратура за рубежом. Как поступить?

Магістратура в Італії

 • дизайн, театр, моду та інші витончені мистецтва варто вивчати тільки в Італії!
 • найкращі в світі консерваторії;
 • безкоштовна європейська освіта в державних вишах.
Італія – один з найцікавіших напрямків навчання на магістратурі. Однак вступити в умовно безкоштовні (оплачується лише обов'язковий щосеместровий внесок) державні університети складно. Основна причина криється в процедурі амологізації (завірення документів посольством), яка може тривати від 2 до 8 місяців! Відповідно, більшість студентів просто не встигають подати документи в університет і отримати візу вчасно.
А ось до приватних вишів вступити простіше. Багато з них пропонують програми англійською мовою, зокрема престижні школи моди, дизайну і т.д.
Вартість навчання: від €1000 до €20000 на рік.
Інші витрати: від €7000 до €15000 на рік.

Куди вступати?


Вступити


Магистратура за рубежом. Как поступить?

Магістратура в Польщі

 • безкоштовна освіта польською мовою;
 • помірна вартість;
 • географічна близькість до України.
Магістратуру в Польщі можна пройти як польською, так і англійською мовами. Обидва варіанти мають свої переваги: якщо магістратура англійською дає можливість отримати роботу в будь-якій країні світу, то освіта польською мовою обійдеться в 1,5-2 рази дешевше.
Для вступу на магістратуру в Польші необхідно надати диплом бакалавра з випискою оцінок і результат тестування з польської або англійської мови.
Вартість навчання: від €1500 до €3000 на рік.
Інші витрати: від €5000 на рік.

Куди вступати?


Вступити


Магистратура за рубежом. Как поступить?

Магістратура у Франції

 • хороший старт для наукової кар'єри;
 • безкоштовна освіта в державних вишах.
Вступати на магістратуру до Франції рекомендується тим, хто бачить себе в науці. Державні університети відомі сильними науковими програмами, тут багато часу приділяється академічним дисциплінам, і менше — прикладним наукам. Навчання проходить французькою мовою. Для вступу необхідно надати не тільки виписку оцінок, але й сертифікат володіння французькою мовою DELF, TEF, TCF.

Магістратура у Франції англійською мовою

Навчатися у Франції англійською можна тільки в приватних університетах. Тут вартість навчання дорожча, але і якість краща. Особливо, якщо ви цікавитеся освітою в сфері дизайну, моди, мистецтв.

Куди вступати?


Вступити
Лишити запит
Схожі статті
Дивитись все